Document

Atia Yazılım EDM Tekirdağ Ana Bayisi

Tekirdağ ve çevresinde bulunan Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Süleymanpaşa, Saray, Malkara, Hayrabolu, Şarköy, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli gibi şehirlerdeki küçük, orta ve büyük işletmelere elektronik fatura (e-Fatura) geçişleri konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

E-Fatura, kâğıt faturanın tüm bilgilerini içeren uluslararası bir standart formatta (UBL) sunulan, değiştirilemez bir şekilde mühürlenmiş ve kâğıt fatura ile aynı hukuki geçerliliğe sahip bir elektronik belgedir. E-Fatura ile faturalarınızı güvenli bir şekilde elektronik ortamda gönderip alabilir, 10 yıl boyunca yasal olarak saklayabilir ve çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu sistem sayesinde kâğıt, baskı, kargo ve operasyonel masraflarınızı minimum seviyeye indirerek işletmenizin verimliliğini artırabilirsiniz.

Mükellefler, E-Arşiv Fatura Uygulamasını kullanırken, kendi bilgi işlem sistemlerini veya Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan izin almış özel entegratör bilgi işlem sistemlerini kullanma seçeneğine sahiptirler. E-Fatura geçişlerinizde Atia Yazılım size yardımcı olabilir.

 

E-Fatura ve E-Arşiv Fatura arasındaki farklar şunlardır:

 

E-Fatura sadece E-Faturaya geçmiş mükelleflere yönlendirilir. Gönderici ve alıcı, GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) üzerinden kapalı devre bir sistem aracılığıyla bu faturalara erişir ve işlem yapar. Bu nedenle GİB, işlemleri anında takip edebilir ve E-Fatura iptal edilemez; ancak muhatap, ret veya iade yapabilir.

E-Arşiv Fatura, E-Fatura sistemine geçmemiş olan tüm kurumlar ve bireylere yönlendirilir. E-Arşiv Faturalar, muhataplarına mail veya SMS yoluyla iletilir ve GİB’e her bir fatura için bir sonraki gün saat 24:00’e kadar raporlanır.

 

KİMLER E-FATURA VE E-ARŞİV FATURA UYGULAMASINA GEÇEBİLİR?

 

Herhangi bir ciro ya da fatura miktarı sınırlaması olmaksızın, isteyen her firma istediği zaman E-Fatura sistemine geçiş yapabilir. İki tür E-Fatura kullanıcısı bulunmaktadır:

Birinci tür kullanıcılar, yıllık ciro limitini aşan firmalardır ve devlet tarafından belirlenen bu limiti aştıkları takdirde zorunlu olarak E-Fatura kullanmaları gerekmektedir. Bu nedenle, ciro limitini aşan firmalar, bir sonraki yılın başlangıcına kadar E-Fatura sistemine geçişi tamamlamak zorundadırlar.

İkinci tür kullanıcılar, özellikle e-ticaret yapan, kargo ile fatura gönderen, işletme masraflarını azaltmak ve profesyonellik kazanmak isteyen işletmeler gibi avantajları nedeniyle E-Faturayı tercih eden gönüllü E-Fatura kullanıcılarıdır. Bu kullanıcılar, kendi tercihleri doğrultusunda E-Fatura sistemine geçiş yapabilirler.

 

E-FATURA ZORUNLU MU?

 

Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Süleymanpaşa, Saray, Malkara, Hayrabolu, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli e-fatura hizmeti edm bilişim ana bayi
Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Süleymanpaşa, Saray, Malkara, Hayrabolu, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli e-fatura hizmeti edm bilişim ana bayi
Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Süleymanpaşa, Saray, Malkara, Hayrabolu, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli e-fatura hizmeti
Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Süleymanpaşa, Saray, Malkara, Hayrabolu, Şarköy, Tekirdağ, Edirne e-fatura hizmeti edm bilişim ana bayi

 

 

E-FATURA AVANTAJLARI

 

🔸 Maliyetleri Minimize Eder

EDM E-Fatura ve E-Arşiv Fatura ile kâğıt, baskı, kargo, ve arşivleme gibi maliyetleri minimum seviyelere düşürerek işletmenizin ekonomik verimliliğini artırır.

🔸 Operasyonunuzu Hızlandırır ve Verimliliği Artırır

EDM E-Fatura ve E-Arşiv Fatura, çalışanlarınızın operasyonel iş yükünü azaltarak daha verimli alanlarda çalışmalarına olanak sağlar.

🔸 Anında ve Güvenilir Fatura Akışı Sağlar

Faturalarınız, ERP ve muhasebe programları aracılığıyla ve EDM sistemleri üzerinden anında muhataplarına iletilir. Gönderdiğiniz ve aldığınız faturaların %100 doğru ve güvenilir olduğundan emin olabilirsiniz.

🔸 Yasal Geçerli / Güvenli Saklama ve Online Erişim Olanağı Verir

Faturalarınız, EDM sistemlerinde 10 yıl boyunca 4 yedekleme seçeneği ve 3DS şifreleme teknolojisiyle en güvenli şekilde saklanır. Faturalarınıza istediğiniz zaman online olarak erişebilir, tek tek veya toplu olarak tekrar gönderme, görüntüleme ve PDF veya baskı alma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

🔸 Doğaya Destek Verir

Kâğıt kullanımının yerine elektronik faturaların tercih edilmesi, doğal kaynakların korunmasına önemli bir katkı sağlar.

🔸 İmajınızı Yükseltir

E-Fatura’ya geçiş, müşterileriniz ve iş ortaklarınız nezdinde teknolojiyi kullanan, modern yönetilen, şeffaf ve kanunlara uygun iş yapan güvenilir bir firma olarak algılanmanıza yardımcı olur.

🔸 Ve Daha Fazlası

Hızlı mutabakat, nakit akışının iyileştirilmesi, elektronik iç ve dış denetim için uygun altyapı, hızlı uyuşmazlık çözümü ve uluslararası standartlara uyum gibi sayısız avantajın tadını çıkarırsınız.

 

NEDEN EDM E-FATURA

 

🔸 ERP ve Muhasebe Programınıza Tam Entegrasyon

450’den fazla ERP ve muhasebe programı ile anlaşmış olan EDM, işletmenizin ERP sistemi ve muhasebe programı ile tam entegre bir hizmet sunar. Giden faturalarınız bu sistemlerinizden otomatik olarak gönderilir, gelen faturalarınız ise sistemlerinizin cari hesaplarına ve stoklarına otomatik olarak işlenir ve mali müşavirinizin programına otomatik olarak aktarılır.

🔸 Tüm Resmi Muhasebelere Tam Otomatik Aktarım

EDM’nin resmi muhasebeye aktarım modülü sayesinde, giden ve gelen tüm faturalarınızı istediğiniz zaman dilimlerinde mali müşavirinizin kullandığı resmi muhasebe programına kolayca aktarabilirsiniz. Bu işlem için sadece faturaları seçmek ve ilgili resmi muhasebe programının adını belirlemek yeterlidir.

🔸 Anahtar Teslim Hızlı Kurulum

EDM ile çalışmaya karar verdikten sonra, TÜBİTAK’a mali mühür başvurusu, GİB E-Fatura, E-Defter vb. tüm başvurular ve mali mührünüzün etkinleştirilmesi gibi tüm işlemler EDM saha temsilciniz tarafından halledilir. Ardından EDM merkezi, 30 dakika içinde portalınızı açar ve kullandığınız ERP ve muhasebe programı ile entegrasyonunuzu hızlıca sağlar.

🔸 7/24 Özel Müşteri Temsilcisi

İlinize atanmış özel satış ve servis saha temsilcisi, başvuru, kurulum, eğitim ve teknik destek gibi konularda size yardımcı olur. Ayrıca EDM merkezi, size özel olarak atanmış bir ana temsilci ve yedek temsilci ile 7/24 iletişim kurmanıza imkan tanır.

🔸 Avantajlı Fiyatlar

EDM E-Fatura ve E-Arşiv Fatura kullanarak kâğıt, baskı, kargo ve arşivleme gibi zaman ve para maliyetlerinizi minimum seviyeye düşürürsünüz.

🔸 Sabit, Ücretsiz ve Kontör Yakmasız Etik Ücretlendirme

EDM, aylık sabit, yıllık sabit, güncelleme veya kota aşımı gibi etik olmayan gizli ücretler uygulamaz. Kontörlerinizi ay sonu veya yıl sonu gibi bahanelerle yakmaz ve kullanılmayan kontörleri devretmez. E-Fatura portal aktivasyonları ücretsizdir. ERP programı entegrasyon ücretini bir defalık ödersiniz ve ömür boyu kullanabilirsiniz. Kullanım süresince kontör ücreti dışında herhangi bir ücret ödemezsiniz.

 

DİĞER NEDENLER:

🔸 3DS Şifreleme Teknolojisiyle En Yüksek Güvenlik

EDM, 3DS şifreleme teknolojisi ile faturalarınızın en yüksek düzeyde güvende olduğundan emin olmanızı sağlar. Bu sayede hassas verilerinizin korunmasına büyük önem verilir.

🔸 Depository Arşiv Teknolojisi ile Yazılım Uyumluluğu Garantisi

Depository arşiv teknolojisi, tüm yazılımlarla uyumlu olmanızı garanti eder. Bu, işletmenizin farklı yazılımlar ve sistemlerle sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

🔸 Online VKN Kontrolü ile Otomatik E-Fatura ve E-Arşiv Fatura Gönderim Kararı

Online VKN (Vergi Kimlik Numarası) kontrolü, otomatik olarak E-Fatura ve E-Arşiv Fatura gönderim kararlarını almanıza yardımcı olur. Bu sayede işlemleriniz daha hızlı ve verimli hale gelir.

🔸 Grup Şirket ve Şube Tanımlaması ile Tek Platformdan Yönetim Yeteneği

EDM, grup şirketlerinizi ve şubelerinizi tek bir platform üzerinde yönetmenizi sağlar. Bu, işletmenizin tüm iştiraklerini koordine etmenizi kolaylaştırır.

🔸 Sınırsız Kullanıcı Tanımlama İmkanı

Sınırsız kullanıcı tanımlama olanağı, işletmenizdeki tüm çalışanların sisteme erişimini sağlar. Bu sayede işbirliği ve yönetim daha etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir.

🔸 İlgili Alıcıya E-Faturayı Tekrar Gönderebilme Seçeneği

İlgili alıcıya E-Faturayı tekrar gönderme seçeneği sayesinde faturaları gerektiğinde kolayca iletebilirsiniz. Bu, iletişimi kolaylaştırır.

🔸 Tam Metin Arama İmkanı ile Faturadaki Her Alanı Arama

Tam metin arama imkanı, faturalardaki herhangi bir veriyi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Bu, veri yönetimini daha etkili hale getirir.

🔸 Süreç Yönetimi ve Bildirimleri

EDM, süreç yönetimi ve bildirimleri ile iş akışınızı düzenlemenize yardımcı olur. Bu sayede süreçler daha düzenli ve verimli bir şekilde yürütülür.

🔸 Gelişmiş Raporlama İmkanı

Gelişmiş raporlama imkanı, işletmenizin faaliyetlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Bu sayede daha iyi kararlar alabilir ve işinizi yönetebilirsiniz.

 

Atia Yazılım EDM Bayii,

Tekirdağ ve çevresinde bulunan Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Süleymanpaşa, Saray, Malkara, Hayrabolu, Şarköy, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli gibi şehirlerdeki küçük, orta ve büyük işletmelere elektronik fatura (e-Fatura) geçişleri konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.