E-İmza Nedir ve Nasıl Alınır?

E-İmza Nedir ?

E-İmza, hukuki olarak geçerli ve güvenli bir şekilde elektronik belgelerin imzalanmasına olanak tanır.

E-imza, belgenin içeriğiyle birlikte imza sahibinin kimlik bilgilerini ve imzanın geçerlilik süresini içeren  bir dijital imza sertifikasıyla birlikte kullanılır.

Neden E-İmza Kullanmalıyım?

Çünkü;

Elektronik imza (e-imza), dijital ortamda belgelerin veya iletişimin doğruluğunu, bütünlüğünü ve kimlik doğrulamasını sağlayan bir elektronik işaret veya onaydır.

E-imza, belge veya iletişimin bütünlüğünü sağlar. İmza, belge veya iletişim üzerinde herhangi bir değişiklik yapıldığında tespit edilir ve doğruluğunu korur.

E-imza, güvenlik önlemleriyle desteklenir ve yetkisiz erişime karşı koruma sağlar. Kriptografik yöntemler, e-imzanın sahteciliğe karşı güvenli olmasını sağlar.

E-imza, elektronik ortamda birçok farklı alanda kullanılır. Örneğin, elektronik belgelerin imzalanması, elektronik ticaret işlemleri, çevrimiçi bankacılık, hükümet işlemleri ve diğer çevrimiçi işlemlerde kullanılabilir.

Bir çok ülke, e-imzaların hukuki geçerliliğini ve kullanımını düzenleyen yasal düzenlemelere sahiptir. Bu düzenlemeler, e-imzanın kabul edilebilirliğini ve güvenliğini sağlamayı amaçlar.

– Bunlar gibi daha bir çok nedenle birlikte, E – İmza sizler için bir kolaylık sağlar.

 

Neden Atia?

Yılların verdiği tecrübe ile birlikte Güvenilir, Kullanışlı, Güçlü İş Birlikleri, 4500+ Mutlu Müşteri ve 7/24 Online destekli olması sizi ATİA ile her zaman 1 adım öne geçirecek.

 

Çorlu, Çerkezköy, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli’de Küçük, Orta, Büyük işletmelere yetkin ve tecrübeli kadromuz ile e-İmza geçişlerinizde danışmanlık yapıyoruz.

İletişim

Aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile bize doğrudan ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bize mesaj bırakabilirsin. - Adres: Şeyh Sinan, Mah. /A, Hacı Salih Sk. No:8, 59860 Çorlu / Tekirdağ
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.